Nem elérhetetlen az áhított bér a pályakezdők számára a Metropolitan Főiskola szerint, hiszen jó esetben egy karrier nem a diploma kézbevételével kezdődik. A Provident napokban megjelent kutatásából kiderült, nem alacsonyak a középiskolások igényei, hiszen a 200 ezer feletti kereset jelölték meg elfogadhatónak, elégedettek azonban a 350 ezer forint kezdőbérrel lennének. Magyarország legnagyobb magánfőiskolája szerint tudatos tervezéssel, megfelelő, gyakorlatias oktatással jó eséllyel kezdhetik pályafutásukat a fiatalok jól fizető pozíciókban. Ehhez azonban pár dolgot nem árt figyelembe venni.
- Praktikusan, gyakorlatiasan
Olyan felsőfokú intézménybe kell jelentkezni, amely nem csak a piac igényeire reagál, de gyakorlatorientált képzést is ad. Érdemes megnézni a tanrendet, kik tanítanak, az adott szakmában ők milyen gyakorlati tapasztalattal rendelkeznek.
- Állás előtt munka
Hasznos dolgozni, gyakorlatot szerezni az egyetemi, főiskolai évek alatt. A duális képzés jó lehetőség arra, hogy az oktatási intézmény szerződött partnereinél a diákok szakirányukhoz illő gyakorlati helyet kapjanak. Így az első pár év munkatapasztalatát piacvezető cégeknél szerezhetik meg, és pályakezdőként rögtön előnyösebb helyzetből indulhatnak álláskereséskor.
- A személyes márka építése nem szégyen
Ajánlásokat kell gyűjteni. Ahol megfordul egy diák, ott érdemes pár soros elismerést kérni a közvetlen szenior kollégától vagy vezetőtől, és ezeket később egy új helyen bemutatni.
- Használható nyelvtudás
Angolul tudni kell, mégpedig felsőfokon. Az angol nyelvi képzések olyan biztos, üzleti nyelvtudást adnak, melyek a multinacionális környezetben is megállják a helyüket. Idegen nyelven zajló oktatások már itthon is elérhetőek, a Metropolitanen közel 300-an járnak angol nyelvű szakokra most is.
- Gondolkodjunk karrierben!
A karrierépítés már a felsőoktatási intézmény kiválasztásakor elkezdődik, majd folytatódik a hallgató döntéseivel: milyen tárgyakat választ, milyen tréningekkel, gyakorlattal javítja a saját lehetőségeit. Fontos, hogy a főiskola vagy egyetem tréningekkel, tehetséggondozó műhelyekkel, személyre szabott karrier-tanácsadással, karrier-tréninggel, szakmai gyakorlati lehetőségekkel segítse a hallgatókat.
- Külföldi képzések itthonról
Ismerni kell a nemzetközi lehetőségeket, ösztöndíjakat kell keresni, hiszen a legtöbb főiskolának vannak külföldi partnerintézményei, de külföldi egyetemek is indítanak képzéseket itthon. A Metropolitan Főiskolán például 4 év alatt akár 2 helyről is szerezhetnek diplomát azok, akik jelentkeznek a Coventry Egyetem Budapesten induló szakjaira. Ezzel a hallgatók az idén legjobbnak választott brit felsőoktatási intézménytől és a Metropolitantől is egyszerre zsebelhetik be a diplomájukat.
(BrandTrend)