„Az Electrolux Design Lab a kreativitás és innováció ösztönzése mellett betekintés ad a háztartási készülékek jövőjébe. Egyúttal lehetőséget teremt arra, hogy világszerte fiatal és tehetséges tervezőkkel működjünk együtt, akik megváltoztathatják a világot. A 2015-ös pályázat során olyan új, innovatív ötleteket keresünk, amelyek javítják a gyermekes családok életét. Izgatottan várom, hogy milyen kreatív nevezések érkeznek!” – kommentálta a 13. Electrolux Design Lab témájának bejelentését Lars Erikson, az Electrolux formatervezésért felelős alelnöke és a verseny zsűrijének elnöke.
Az Electrolux Design Lab lehetőséget teremt a fiatal, tehetséges tervezők számára, hogy munkájukat az egész világnak bemutassák. Az elmúlt években számos pályázó kapott állásajánlatot, illetve munkalehetőséget a versenynek köszönhetően. Az Electrolux Design Lab első helyezettje maga is egy hat hónapos fizetett gyakornoki állást tölthet majd be az Electrolux Csoport egyik globális tervezőközpontjában, ráadásul a korábbi évek tapasztalatai szerint a nyertesek fele a gyakornoki idejét követően is az Electroluxnál folytatja pályáját.
A tapasztalatszerzési lehetőség mellett a nyertes pályázók pénzjutalmat is kapnak. Az Electrolux idén megduplázta a díjak összegét, így az első helyezett 2015-ben már 10 000 euró, a második 6000 euró, a harmadik helyezett pedig 4000 euró jutalomban részesül. A versenyben 2000 euró értékű közönségdíjat is hirdetnek, amelyet a legtöbb online szavazatot elnyerő koncepciónak ítélnek.
Az Electrolux Design Lab versenyre három témakörben nevezhetnek a formatervezést tanuló egyetemisták. Főzés, textilápolás és légtisztítás témakörökben, termékek, kiegészítők, fogyasztási cikkek és szolgáltatások terveit küldhetik be. A versenyre 2015. március 4-étől lehet nevezni, a nevezési időszak április 8-án zárul.
A legjobb pályaművek felkerülnek az Electrolux Design Lab verseny weboldalára és a közösségi média oldalakra is, így a versenyzők az egész világnak bemutathatják pályaműveiket. A szakaszokban zajló versenyen a nevezők fejleszthetik is ötletüket, blogot írhatnak és megoszthatják a nagyközönséggel munkájukat. A verseny szakaszaiban a versenyzőket az Electrolux szakértői tanácsokkal is segítik, míg a győzteseket egy világszerte elismert szakértőkből álló zsűri választja majd ki.
Sikeresek a magyar versenyzők
Az elmúlt években több magyar versenyző is eredményesen szerepelt a Design Lab versenyen. 2003-ban Cosovan Tamás és Hosszú Gergely, 2007-ben pedig Szabó Levente lett az első helyezett. Miklósi Ádám egy formabontó sous-vide sütő tervével jutott a döntőbe 2011-ben, míg a 2013-as formatervezői versenyen Csernátony Fanni SEAbreeze koncepciójával a legjobb 20 között végzett. A 2014–es pályázaton a száz legjobb közé bekerült Koczka Kristóf egy intelligens bioszféra tervével, míg Kovács Apor PET palack újrahasznosító készülékterve a döntős ötletek közé jutott.
(BrandTrend)