Minimálisra apadt az sms-ek, közösségi portálok és csevegőfórumok nyelvezetén nevelkedő brit tizenévesek napi rendszerességgel használt szókincse. Jean Gross, a kormány gyermekkori nyelvfejlesztési főtanácsadója a The Sunday Times jelentése szerint kimutatta, hogy a brit tinik - jóllehet valójában legalább 40-50 ezer szót ismernek - a napi beszédben egy mindössze 800 szóból álló készletet használnak.
Olvass tovább
Újabb embereket küld el a The New York Times
A The New York Times újabb száz munkatársát bocsátja el hírszerkesztőségéből az év végéig - tájékoztatott kedden a vezető amerikai liberális napilap. A létszámcsökkentés az 1250 fős newsroom 8 százalékát érinti. A finanszírozási gondokkal küzdő orgánum korábban már megvált 15-20 újságírójától.
Olvass tovább
Fizetős lesz az online sajtó?
Sokáig úgy volt, hogy a hirdetésalapú modell válik be az online sajtónak, de jött a gazdasági válság, a reklámbevételek elmaradnak a várttól, és most mindenki a fizetős tartalmat erőlteti a Financial Timestól a Valley Morning Starig. Egy éven belül majdnem mindegyik hírszájt pénzt fog kérni az online megjelenő tartalomért, állítja Lionel Barber, a brit Financial Times főszerkesztője. - írja az Index.
Olvass tovább
Öt Pulitzer-díjat nyert a The New York Times
A The New York Times című napilap idén öt kategóriában nyerte el a Pulitzer-díjat. Az amerikai újságírás legrangosabb elismerésének kitüntetettjeit hétfőn jelentették be New Yorkban. A díjakat az amerikai írott sajtó egyik leglehangolóbb éve után ítélték oda. A csökkenő reklámbevételek, a nehéz gazdasági helyzet és az internet folytatódó térhódítása miatt a lapok 2008-ban nagy leépítésekre kényszerültek, több kiadvány csődbe ment.
Olvass tovább
Ingyen is adná a Saabot a GM
A csőd szélén álló General Motors (GM) mielőbb szabadulna a neki is tartozó, összességében 283 milliárd forintnyi adóssággal bíró svéd leányát. A svéd kormány semmilyen segítséget nem ad a gyárnak. A Financial Times szerint a fizetésképtelen svéd társaságért 20 komoly érdeklődő jelentkezett.
Olvass tovább
Kettős nyomás alatt a The New York Times
Váratlanul nagy veszteséggel zárta az első negyedévet a vezető amerikai liberális napilap, a New York Times anyavállalata. A The New York Times Company 335 ezer dolláros mínuszt könyvelt el, ekkora visszaesésre a cég és talán az egész amerikai nyomtatott sajtó történetében nem volt még példa. A veszteség különösen annak fényében megdöbbentő, hogy az újságnak az egy évvel ezelőtti hasonló időszakban 23,9 millió dolláros pozitív eredménye volt.
Olvass tovább